Dėl visko kaltas ne prastas benzinas: kodėl automobilis pradėjo trūkčioti po degalų papildymo

Jūs ką tik užpildėte degalų baką, užvedėte variklį – ir staiga automobilis ėmė trūkčioti, vangiai greitėti, dirbti netolygiai? Pirmoji mintis, tikriausiai, bus kaltinti prastą benziną. Tačiau ekspertai ragina neskubėti daryti išvadų apie degalų kokybę – dažnai problemos šaknis slypi visai kitur: paprastoje, pigioje detalėje, apie kurią daug kas pamiršta – oro filtre.

Taip, ši kukli „popierinė armonikėlė“ po variklio dangčiu gali būti tikroji kaltininkė nemalonumų, kurie pasireiškė būtent po degalų papildymo. Kaip tai susiję? Viskas gana paprasta.

Kai pilate benziną į baką, ypač „iki pilno“, kuro sistemoje susidaro nedidelis slėgis. Jam reikia kažkur išeiti. Per bako ventiliacijos sistemą (kuri apima adsorberį ir specialius vožtuvus) benzino garai nukreipiami į variklio įsiurbimo kolektorių, kad vėliau sudegtų cilindruose. Tai – normalus, gamintojo numatytas procesas.

Kur slypi problema?

Jei oro filtras stipriai užsikimšęs – dulkėmis, pūkais ar net vabzdžiais, – jis smarkiai riboja oro srautą į variklį. Kai prie šio jau nestabilaus darbo režimo prisideda papildoma porcija kuro garų iš bako, mišinys tampa per daug prisotintas kuru. Variklio valdymo blokas nespėja iš karto pakoreguoti kuro padavimo, tad variklis, vaizdžiai tariant, „užspringsta“. Iš to ir atsiranda trūkčiojimai, galios praradimai, drebėjimas tiek tuščiąja eiga, tiek įsibėgėjant.

Šis efektas ypač išryškėja po užpildymo, kai susidaro daugiau garų slėgio.

Sprendimas – paprastas

Dažniausiai šią problemą galima išspręsti greitai ir nebrangiaipatikrinkite oro filtrą. Jei jis pilkai purvinas, užsikimšęs ar deformuotas – nedelsdami pakeiskite jį nauju. Tai procedūra, kurią gali lengvai atlikti daugelis vairuotojų patys.

Pakeitus užterštą filtrą, variklis vėl gaus pakankamai švaraus oro, oro ir kuro mišinys normalizuosis, o nemalonus trūkčiojimas po degalų pylimo greičiausiai išnyks.

Neskubėkite kaltinti benzino – pirmiausia patikrinkite šią mažą, bet itin svarbią detalę, kuri gali labai stipriai paveikti jūsų automobilio veikimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *